Kánoe na jezu na Vltavě u Vyššího Brodu

Co vzít s sebou na vodu?

Jedete na vodu poprvé?
Pro úplné začátečníky jsme připravili souhrn obsahující základní vodácké vybavení, které je na vodě potřeba. Vltavu na kánoi či raftu sjede každý a naše vodácká půjčovna Vám ve všem ráda poradí.

Poprvé na vodě

K základnímu vybavení na vodu neodmyslitelně patří vodotěsné barely, pádla a podrobná mapka s fotografiemi. Toto vybavení Vám k lodi půjčíme zdarma. Rádi Vám také poskytneme potřebné instrukce, které by se Vám na vodě mohli hodit.

Na vodu si určitě nebalte nepotřebné věci. Zvažte i zdánlivě důležité věci. Pokud jedete na více dnů, samozřejmostí jsou věci pro kempování. Gril je ovšem dobré nechat doma. Co se týče oblečení, to asi v letních dnech sbalit nebude problém, nezapomeňte však na chladné večery.

Do vodáckého vybavení určitě patří i nějaká pokrývka hlavy, a s tím spojené dodržování pitného režimu. Pokud na toto zapomenete, s největší pravděpodobností budete mít na vodě brzy úpal.

Některé vybavení na vodu je dobré mít někde po ruce – například opalovací krém nebo repelent. Ostatní věci vložte do barelů. Těžké věci vložte na spod barelu a loď zatěžujte více vzadu. Zlepší to stabilitu lodi a bude se Vám lépe ovládat.